Baigėsi kvietimas daugiabučių namų atnaujinimui naudojant skydus
Pasibaigė kvietimas valstybės paramai skydinei daugiabučių renovacijai gauti. Iš viso sulaukta 11 paraiškų 12 266 819 mln. eurų sumai. Aktyviausias buvo Vilniaus miestas ir Vilniaus rajonas – čia naudojant šį naują, tvarų renovacijos metodą planuojama atnaujinti 6 daugiabučius.
„Džiaugiamės, kad šis inovatyvus pastatų atnaujinimo būdas sulaukė susidomėjimo visoje Lietuvoje. Jo privalumus įvertino ir apsisprendė jį rinktis ne tik sostinės, bet ir Visagino, Kretingos, Kupiškio, Kaišiadorių daugiabučių gyventojai. Kita gera žinia – daugiau nei pusė namų (6) numato įsidiegti atsinaujinančios energijos išteklius. Visi paraiškas pateikę namai sieks B energinės klasės“, - sako Aplinkos projektų valdymo agentūros Pastatų modernizavimo departamento direktorė Gintarė Burbienė.
Pagal šį kvietimą paraiškas galėjo teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, daugiabučio namo atnaujinimo projekto įgyvendinimo administratoriai, savivaldybės bei savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.
Pastatų atnaujinimas skydais ne tik padidina jų energinį efektyvumą, sumažina šildymo išlaidas, bet ir žymiai pagreitina renovacijos procesą, nes sumažėja darbų apimtis, naudojant skydus, renovacija gali vykti bet kuriuo metų laiku. Renovuojant skydais sienų šiltinimo darbų trukmė sutrumpėja net iki 2 – 3 kartų, o tai stipriai įtakoja bendrą projekto įgyvendinimo terminą.
Skydinė renovacija yra pats žaliausias renovacijos metodas: palyginus su tradicine renovacija „užrakina“ žymiai daugiau CO2, mažina statybų sektoriaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir taip reikšmingai prisideda prie klimato kaitos stabdymo. Renovuojant skydais didelė dalis darbų atliekama gamykloje, kur energija naudojama efektyviau, susidaro mažiau atliekų. Be to, skydai gaminami iš tvarių medžiagų, jų sudėtyje yra 15 proc. atsinaujinančių organinės kilmės gamtos išteklių.